Haberler
Hızlı Erişim > Haberler
Kotan engellileri yalnız bırakmıyor: Sizin ayağınız ve gözünüz olacağız
16 Mayıs 2024
Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, Engelliler Haftası kapsamında engelli dernekleri temsilcileri ile bir araya geldi. Başkan Kotan, “Engelliler için engel yaratmayacak bir şehir kurma hayalim var. Bu nedenle bu kentte sizin ayağınız ve gözünüz olacağız” dedi.

Engelliler Haftası kapsamında Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, engelli dernekleri temsilcileri ve üyelerini HayatPark’ta ağırladı. Engelli dernek temsilcilerini ve üyelerini tek tek dinleyen Başkan Cem Kotan, en büyük hayalinin engelliler için engel yaratmayacak bir Konyaaltı olduğunu söyledi. Engelsiz Konyaaltı için engelli dernekleri ile sürekli iletişim ve koordinasyon içerisinde olunacağına vurgu yapan Başkan Kotan, “Temel hizmetlerimizi sizlerin hayatını kolaylaştıracak şekilde sunmak istiyoruz. Örneğin kaldırım çalışması yaparken kılavuz çizgilerine, rampalara her türlü detaya önem veriyoruz. Pazara ya da kafeye engelsiz bir şekilde gidip gelmeniz bizim için en büyük başarıdır. Bizler sizin ayağınız ve gözünüz olmak zorundayız” diye konuştu. 

ÇOCUKLARA RİTİM DERSİ VERECEK 

Engelliler için farklı projeleri de hayata geçireceklerini aktaran Başkan Kotan, “Özel ortamlarımız olacak, geçmişte de ben bunları yaptım. Ben yine kaldığım yerden özel çocuklarımıza ritim eğitimi vermeye devam edeceğim. Konserlere çıkacağız. 2019’da yılında bıraktığımız güzellikleri yine sizlerle Konyaaltı’nda yaşamaya devam edeceğim” dedi. 

SİZİ GÖRÜNCE CEM ABİ DİYORLAR 

Özel çocuklar için önemli olan şeyin sevgi olduğunu dile getiren engelli derneği temsilcilerinden Tansu Ökte Gonca, “Onların yüreğinde makam yok. Onlar için en önemli şey sevgi. Sizin fotoğraflarınızı görünce Cem abimiz diyorlar, Cem Başkan demiyorlar. Onların hala Cem abisisiniz. Aramızda makamlar yok sevgi var” dedi. Engelliler için sürdürülebilir ve hayatlarına dokunan projelerin olması gerektiğine işaret eden Türkiye Sakatlar Derneği Şube Başkanı Mehmet Karavural da, “Proje başlayıp bitiyor ama bizim hayatımız başlayıp bitmiyor. Oluşturulacak projelerde mutlaka iletişim halinde olmalıyız. Cem başkanımız ile geçmiş yıllarda ortak çalışmalar yürüttük, gelecekte de birlikte yol yürüyeceğimize inanıyoruz” dedi. Toplantı boyunca belediye personellerinden Deniz Sena Tonguz’un işitme engelliler için işaret dili ile çeviri yapması da engelliler tarafından ilgiyle karşılandı.