Haberler
Hızlı Erişim > Haberler
Yerel üretici ile tüketici Konyaaltı'nda buluştu
15 Mayıs 2024
Konyaaltı Belediyesi 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle HayatPark’ta “Üretici Pazarı” kurdu. Yerel üreticinin ürettiği bölgeye has ürünlerin satıldığı pazar, çiftçi ile tüketicinin buluşma noktası oldu.

Konyaaltı Belediyesi yerel üreticiye destek olmak amacıyla 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü kapsamında HayatPark’ta “Üretici Pazarı” kurdu. Konyaaltı’nın kırsal mahallelerindeki yerel üreticinin bölgeye has yerel ürünleri satışa sunduğu pazara vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Pazarda portakaldan domates ve bibere, bölgeye has Çandır fasulyesinden Doyran patlıcanına kadar çok sayıda ürün satışa sunuldu.

ÇAĞRIMIZ SES GETİRDİ

Yerel üretici pazarında üreticilerle sohbet eden Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, “Yerel üreticiye ve yerel ürünlere vurgu yapmak için kurduğumuz yerel üretici pazarımız üretici ile tüketicinin adeta buluşma noktası oldu.Geçtiğimiz gün vatandaşlarımıza “Pazarımıza gelin, yerel üreticiye bir destek de siz verin” çağrısında bulunmuştu. Çağrımız ses getirdi. Vatandaşlarımız pazara gelerek yerel üreticiye destek oldular. Katılımları için hem üreticilerimize hem de duyarlılıklarından dolayı üreticilerimizi destekleyen vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi. 

YEREL ÜRÜNLERİN KORUNMASI 

Yerel üreticilere yapılan her bir desteğin üretim ve yerel ürünleri koruma noktasında oldukça önemli olduğuna vurgu yapan Başkan Kotan, “Yerel üreticiye sahip çıkmak ve tarımsal üretimi desteklemek bizim öncelikli konularımız arasında. Bu noktada da önemli projeleri hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Yerel üreticilerimize verdiğimiz destek hem onları kalkındırarak yok olmalarının önüne geçilmesini sağlayacak, hem de yerel ürünlerin üretilmeye devam etmesine katkı sağlayacaktır” diye konuştu.