444 70 01
E-Dergi
E-Belediye
E-İmar
Kent Bilgi Sistemi
Nöbetçi Eczane
Kurumsal>Meclis>Kararlar ve Komisyon Raporları

ANTALYA KONYAALTI BELEDİYESİ

Meclis Karar Özetleri

 

 

Konyaaltı Belediye Meclisi’nin 2017 Yılı Aralık Ayı

Toplantısında Aldığı Karar Özetleri

 

 

            Belediye Meclisimizin 04/12/2017 tarihli Aralık Ayı toplantısında aşağıdaki kararlar alınmıştır.

 

1-      Belediye Meclisinin 2017 yılı Kasım ayı meclis toplantısında alınan karar özetleri, oy birliği ile kabul edildi.

 

2-      KARAR NO: 114= Konyaaltı Belediyesi Fuar ve Kongre Merkezine “Konyaaltı Belediyesi Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi” isminin verilmesi talebine ilişkin önergenin gündemin 4. maddesi ile birleştirilerek gündeme alınması, oy birliği ile kabul edilmiştir.

 

3-      KARAR NO: 115=İlçemizde evsel katı atık tarifesinin belirlenmesinin görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi; oy birliği ile kabul edilmiştir.

 

4-      KARAR NO: 116= Belediyemiz sınırları içerisinde yapımı tamamlanan parklarımızın tarif edilebilir ve daha kolay ulaşılabilir olması açısından isim verilmesi ile yapımı tamamlanan Konyaaltı Belediyesi Fuar ve Kongre Merkezine “Konyaaltı Belediyesi Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi” isminin verilmesi hususunun görüşülmek üzere İsim Verme Komisyonuna havalesi; oy birliği ile kabul edilmiştir.

 

5-      KARAR NO: 117= İlçemiz; Çağlarca Mahallesi, Feslikan Yaylasında yer alan mülkiyeti Maliye Hazinesine ait olan ve uygulama imar planında Resmi Kurum Alanı olarak planlı 21287 ada 01 parsel ile Konut alanı olarak planlı 21304 ada 04, 05 ve 06 parseller için hazırlanan uygulama imar planı değişikliği teklifinin görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesi; oy birliği ile kabul edilmiştir.

 

6-      KARAR NO: 118= İlçemiz; Gürsu Mahallesinde bulunan ve mülkiyeti ASAT Genel Müdürlüğü'ne ait 2785 parselin Rekreasyon alanında kalan kısmının imar uygulaması işlemine dâhil edilmemesi için hazırlanan uygulama imar planı değişikliği teklifinin görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesi; oy birliği ile kabul edilmiştir.

 

7-      KARAR NO: 119= İlçemiz; Sarısu, Liman ve Hurma Mahallelerinde bulunan Enerji Nakil Hatlarının kaldırılmasına yönelik hazırlanan uygulama imar planı değişikliği teklifinin görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesi; oy birliği ile kabul edilmiştir.

 

8-      KARAR NO: 120= İlçemizde evsel katı atık tarifesinin 2016 yılı maliyetleri analizi verilerine göre, Plan ve Bütçe Komisyonundan geldiği şekliyle; su aboneliği bulunan evsel abonelerden aylık m³ başına 1,17.-TL (KDV Hariç) olarak; su aboneliği bulunan Ticari–İşyeri (Ticarethane, Umumi Tuvalet, Şantiye, Otel- Pansiyon ve özel okul vb.) abonelerden aylık m³ başına 0,56.-TL (KDV Hariç) olması; oy birliği ile kabul edilmiştir.

 

9-      KARAR NO: 121= Belediyemiz sınırları içerisinde yapımı tamamlanan parklarımızın tarif edilebilir ve daha kolay ulaşılabilir olması açısından isim verilmesi ile yapımı tamamlanan Konyaaltı Belediyesi Fuar ve Kongre Merkezimize “Konyaaltı Belediyesi Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi” isminin verilmesi, İsim Verme Komisyonundan geldiği şekliyle; Ak Parti gurubundan Abdurrahman YILMAZ, Osman Ali ECİŞ, Durali KOLPAK, Elif İSTEK ve Ruhi BEŞİKTAŞ’ın ret oylarına karşın; MHP gurubundan Ali TAŞKIN, Durmuş AVCIOĞLU ve Ali DÜDÜKÇÜ; CHP gurubundan Cansel TUNCER, Edip Kemal BAHADIR, Şafak OTUZALTI, Ali POLAT, Ayhan Adnan ABAY, Onur DURUK, Halil Tolga AYVAZOĞLU, Nail AVCI, Ünal CANKO, Ömer Faruk DALBUDAK, Hacet KAVAK, Nazife DEMİRTAŞ, Fatma DURMUŞ, Candan LATİFOĞLU SİVRİKAŞ, Ömer ÖZGÜR, Buket DAĞLI, Halil ZENGİN, Nurten ERENLER ve Belediye Başkanı Muhittin BÖCEK’in kabul oylarıyla oy çokluğuyla kabul edilmiştir.