Konyaaltı Belediyesi, Muharrem ayında düzenlenen aşure günü etkinliği kapsamında İlçe’nin farklı noktalarında yer alan Kapalı Semt Pazarları’nda, pazarın kurulduğu günlerde aşure dağıtıyor.

 

Muharrem ayında düzenlediği iftar programlarında Alevi vatandaşlarla bir araya gelen Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, şimdide aşure günü etkinliği kapsamında İlçenin farklı noktalarında aşure ikramı yapıyor. Konyaaltı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü, ilk olarak Liman Mahallesi Kapalı Semt Pazarı’nda salı günleri kurulan pazarda iki bin vatandaşa aşure dağıttı. 15 Ekim Pazar günü Pınarbaşı Mahallesi Kapalı Semt Pazarı ile 5M Migros AVM önünde, 16 Ekim Pazartesi günü ise Siteler Mahallesi Kapalı Semt Pazarı’nda aşure ikramı yapılacak.  

“Birçok yiyeceğin bir araya gelmesiyle oluşan aşure aslında bizlerin farklılarımızı da ortaya koyuyor.” diyen Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bu birlikteliği pekiştirmek amacıyla da İlçenin farklı noktalarında aşure ikramı yaptıklarını söyledi. Başkan Muhittin Böcek, bu ikramların dışında 15 Ekim Pazar günü saat 13.00’te Konyaaltı Belediyesi Cemevi önünde 8. Geleneksel Aşure Günü etkinliği düzenleyeceklerini bildirdi. Alevi Kültür Dernekleri Konyaaltı Şubesi işbirliğiyle düzenleyecekleri 8. Geleneksel Aşure Gününde 14 kazan aşure dağıtılacağını ifade eden Muhittin Böcek, pazar yerleri ile birlikte 10 gün içinde toplam da 26 kazan aşure dağıtmış olacaklarını kaydetti.


785 kez okundu.
(13-10-2017)
Haber Arşivi İndir