Konyaaltı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, vatandaşları uyarıyor. Tatil aylarında çocuklara hediye olarak alınan kedi ya da köpeklerin tatil bitimi sokağa terk edilmemesini istiyor.

 

 

Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi, sahiplendirme programı ile 8 ay içinde 479 kedi ve köpeğe yeni yuva buldu. Bu süre içinde kısırlaştırılan kedi ve köpek sayısı ise bin 25 oldu. Özellikle eğitim yılı içinde öğrenci gruplarının yoğun şekilde akınına uğrayan Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezini 8 ayda 18 okul, 3 bin 560 vatandaş ziyaret etti.  

 

Konyaaltı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mutlu Karacaoğlu ise bir konuda vatandaşları uyarıyor. Yaz tatili döneminde çocuklarına karne hediyesi olarak canlı hayvan alan ailelerin, yaz dönemi bitiminde bu hayvanları sokağa terk ettiğini ifade eden Mutlu Karacaoğlu, aile sevgisiyle yetişen bu hayvanların sokakta yaşama şanslarının olmadığını söyledi.

 

Yaz bitimiyle birlikte yaylalardan dönmeye başlayan kimi vatandaşların da yine aynı şekilde evde besledikleri kedi yada köpekleri sokağa bıraktıklarını dile getiren Karacaoğlu, kar’ın da etkisiyle bu bölgelerde sokağa bırakılan hayvanların kış ayını dahi geçiremeden hayatlarını kaybettiklerine dikkat çekti.


1199 kez okundu.
(07-09-2017)
Haber Arşivi İndir