Konyaaltı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından inşa edilen ve yaklaşık üç ay gibi kısa bir süre içinde tamamlanan park çalışması, Hurma Mahallesi 289-293 Sokak üzerinde hizmete açıldı.

 

Konyaaltı Belediyesi,  Hurma Mahallesi’nde son derece modern şekilde projelendirilen parkı hizmete açtı. Hurma Mahallesi 289-293 Sokak üzerinde yaklaşık üç ay gibi kısa bir süre içinde tamamlanan park bölge halkının hizmetine açıldı. 4 bin metre kare alana kurulu olan parkın içersinde çocuk oyun grubu, sek sek alanı,  fitness alanı, oturma birimleri, piknik masası ve pergolalar yer alıyor. Tüm projelerde engelli dostu uygulamalara yer veren Konyaaltı Belediyesi, engelli yürüyüş yolları ve rampa çalışmasıyla parkları da engelli bireylerin kullanımına uygun olarak tasarlıyor.

Konyaaltı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından inşa edilen parkın tamamlanmasıyla Hurma Mahallesi sakinleri, ferah bir ortama kavuştu. Görüntü kirliliği oluşturan çalı ve sarmaşıkların temizlendiğini, yerine son derece modern bir parkın inşa edildiğini belirten Hurma Mahalle sakinleri Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür ettiler.

Hurma Mahallesi’nde yapımı tamamlanan parka, vatandaşların büyük ilgi gösterdiğini söyleyen Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Modern ve günümüz ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde projelendirilen parkımızla bölgenin çehresini değiştirdik. Her yaştan vatandaşımızın rahatlıkla kullanabileceği parkımızın ilçemize hayırlı olmasını dilerim” dedi.


337 kez okundu.
(28-05-2018)
Haber Arşivi İndir