Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sosyal sorumluluk gereği hayata geçirilen ve Türkiye’de bir ilk olan Yaşlılar Kreşi’nde, tüm annelerin Anneler Gününü kutladı.

 

Her yıl mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanan Anneler Günü, Konyaaltı Belediyesi tarafından bir birinden farklı etkinliklerle kutlanıyor. 13 Mayıs Pazar günü kutlanacak olan Anneler Gününü tek güne sığdırmak istemediklerini dile getiren Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Yaşlılar Kreşi sakinleri için bir araya geldiklerini söyledi. Türkiye’de bir ilk olan ve bir çok ödülle taçlandırılan Yaşlılar Kreşi’nde anneler ile bir araya gelen Başkan Böcek, ilk olarak birlikte öğle yemeği yedi. Yemeğin ardından sahne alan yerel ses sanatçısı Ümran Gülcan, bir birinden değerli eserler seslendirdi.

Annesini kaybetmiş biri olarak Anneler Günü’nde bambaşka duygulara kapıldığını ifade eden Başkan Muhittin Böcek, “Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan, ilgiye ve sevgiye en çok ihtiyaç duyduğumuz anlarda şefkatle bağrına basan annelerimize sadece Anneler Gününde değil, yılın her gününde, hak ettikleri saygıyı göstermekte asla kusur etmemeliyiz. Annelerimiz; hoşgörünün, merhametin, saf bilginin tükenmez kaynağıdır. Bu vesileyle, başta şehitlerimizin anneleri olmak üzere, tüm annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum.” diye konuştu.

Konuşmasının ardından Başkan Böcek, Ümran Gülcan’ın seslendirdiği şarkılarla gönüllerince eğlenen Yaşlılar Kreşi sakinlerine eşlik etti.


195 kez okundu.
(11-05-2018)
Haber Arşivi İndir