Konyaaltı Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün park-bahçe ve sera atıklarından elde ettiği briket yakıtı, ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtıyor.

 

Konyaaltı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün geçtiğimiz aylarda başlattığı proje ile bölgede park-bahçe ve sera atıklarından elde edilen briket yakıt, İlçede ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılıyor. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in de geçtiğimiz aylarda yerinde incelediği tesiste, ilk etapta seralarda kullanılmak üzere briket yakıt üretimine başlanmıştı. Şimdide seralarda ve evlerde kullanılmak üzere dağıtımına başlanıldı.

GÜNDE BİR TON ÜRETİM YAPILIYOR Bitki atıklarının öğütülüp sıkıştırılması prensibiyle çalışan makine ile saate 120 kilogram, günde ise ortalama bir ton briket yakıt üretimi yapabildiklerini dile getiren Başkan Muhittin Böcek, ilk etapta seralarda kullanılan yakıtın tamamen doğal, çevre dostu olduğuna dikkat çekti. Bu projeyle kömür yada benzeri yakıtların neden olduğu hava kirliliğinin de önüne geçmiş olacaklarını ifade eden Muhittin Böcek, seraların dışında ihtiyaç sahibi vatandaşlara da briket yakıt dağıttıklarını söyledi.

BAŞKAN BÖCEK’E TEŞEKKÜR Kuşkavağı Mahallesi’nde ikamet eden Mustafa Kara isimli vatandaş, Konyaaltı Belediyesi ekiplerince evinin kapısına kadar getirilen briket yakıtı çevre dostu olması sebebiyle tercih ettiklerini söyledi. Parkta, bahçede ve hatta evinin önündeki ağaçların budanıp bir dizi işlemden geçirilip yakıta dönüştürülmesini şaşkınlıkla karşıladığını ifade eden Mustafa Kara, bu yakıtın bölgede ihtiyaç sahibi kimselere veriliyor olmasını da son derece önemli bulduğunu kaydetti. Kara, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e bu hizmetinden ötürü de teşekkür etti.


423 kez okundu.
(27-12-2017)
Haber Arşivi İndir