Konyaaltı Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen Uluslararası Göçmenler Günü, Konyaaltı Belediyesi THM Korosu konseri ve mehteran takımı gösterileriyle kutlandı.

 

Uluslararası kamuoyunun dünya çapında göçmen haklarını tanıdığı gün olarak da bilinen 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü, Konyaaltı’nda büyük coşkuyla kutlandı. Akdeniz Üniversitesi koordinatörlüğünde yürütülen ve Konyaaltı Belediyesi’nin de ortağı olduğu “Mülteci ve Göçmen Toplulukları İçin Hoşgörü Projesi” kapsamında düzenlenen Uluslararası Göçmenler Günü etkinlikleri mülteci sorunlarının ele alındığı panel ile başladı.

Konyaaltı Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen panelin ardından etkinlikler, Konyaaltı Kent Meydanı’nda Konyaaltı Belediyesi Türk Halk Müziği Korosunun konseriyle devam etti. Koro üyelerinin solo olarak seslendirdikleri bir biriden değerli eserler, vatandaşlar tarafından da büyük alkış aldı.

Konser sonrası ise Finike Belediyesi Mehteran Takımı yine Konyaaltı Kent Meydanı’nda gösteri yaptı. Etkinlik alanına alkışlar arasında giren Mehteran Takımı, ilk olarak vatandaşları selamladı. Ardından ise Genç Osman ve Hücum Marşı gibi mehter müziklerini seslendirdi. Göçmen dernekleri ve STK’ların kurdukları oyun çadırları ise çocuklu aileler tarafından büyük ilgi gördü.


590 kez okundu.
(18-12-2017)
Haber Arşivi İndir