Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in başkanlığında gerçekleştirilen Konyaaltı Belediyesi Meclisinde, Konyaaltı Belediyesi Fuar ve Kongre Merkezine ve de bölgede yer alan 37 parka isim verildi.

 

Yılın son meclis toplantısı olan aralık ayı olağan meclisi için bir toplanan Konyaaltı Belediyesi Meclis Üyeleri, 9 gündem maddesini görüşerek karara bağladı. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in başkanlığında bir araya gelen Konyaaltı Belediyesi Meclis Üyeleri, Konyaaltı Belediyesi Fuar ve Kongre Merkezi’nin ve bölgede yer alan 37 parkın ismini görüşüp karara bağladı.

Konyaaltı Belediyesi Fuar ve Kongre Merkezi’nin isminin Konyaaltı Belediyesi Nazım Hikmet Fuar ve Kogre Merkezi olmasını ve Konyaaltı İlçesi’nde yer alan 37 parka da bölgedeki hayırseverlerinin isminin verilmesini öneren Başkan Muhittin Böcek, teklifin oy çokluğuyla kabul edildiğini söyledi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) meclis üyelerinin evet, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP)’nin ise hayır yönünde oy kullandığını dile getiren Muhittin Böcek, Konyaaltı Belediyesi Meclisi İsim Komisyonunda görüşülüp kararar bağlanan isimlerin Mecliste oy çokluğuyla kabul edildiğini bildirdi.

Buna göre parklara veril isimler şöyle; Arapsuyu Mahallesi’nde bulunan parklara Özen, Abaylar ve Söylekler Parkı, Hurma Mahallesi’nde bulunan parklara Ali Çoban, Mehmet Yılmaz, Uzundirekler, Kıldıranlar, Coşkunlar, Naim Süleymanoğlu, Aşur Ağa ve Murat Otuzaltı Parkı, Mollayusuf Mahallesi’nde bulunan parklara Çetin, Mollayusuf ve Gülmezler Parkı, Pınarbaşı Mahallesi’nde bulunan parlara Kamaçlar, Taburlar, Faik Istıl ve Kaymazlar Parkı; Sarısu Mahallesi’nde bulunan parka Budaklar Parkı Siteler Mahallesi’nde bulunan parka Ahmet Kartal Parkı, Uluç Mahallesi’nde bulunan parklara Uluç, Çakmaklar, Dr. Burhanettin Onat, Ayşe-Azime Böcek, Kavaklar, Gönençler, İbikler Parkı, Gürsu Mahallesi’nde bulunan parka Şelale Parkı, Liman Mahallesi’nde bulunan parklara Kınacı, Yaşar Sobutay, Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir ve Taner Cihantimur Parkı, Toros Mahallesi’nde bulunan parklara EXPO 2016, Tıraklar, Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Layçın, Süleyman Akyüz Parkı, Öğretmenevleri Mahallesi’nde bulunan parka ise Bilginler Parkı ismi verildi.


660 kez okundu.
(04-12-2017)
Haber Arşivi İndir