Konyaaltı Belediyesi, sıcak asfalt ve kaldırım çalışmalarının tamamlandığı Hurma Mahallesi’nde yeni park yapımına başladı.

 

Hızla betonlaşan ülkemizde yeşil doku da bir o kadar hızla yok oluyor. Bu anlamda betonlaşmanın olumsuz etkisi Antalya’da hissedilir düzeye ulaştı. Konyaaltı Belediyesi ise yaptığı yeşil band, park ve meydanlar ile bu durumu tersine döndürdü. 1 milyon 908 bin metrekare aktif ve pasif yeşil alanıyla Konyaaltı’nda kişi başına Avrupa ülkeleri ortalamasında yeşil alan sunuluyor. Hurma Mahallesi’nde başlatılan yeni park çalışmasıyla da Konyaaltı Belediyesi, yeşil alan miktarını biraz daha genişletiyor.

Konyaaltı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Hurma Mahallesi’nde 209-210 Sokak kesişiminde bulunan 7 bin 500 metrekare alanda yeni park yapım çalışmalarına başladı. Mevcut ağaçların korunarak park tasarımının bir parçası olarak projelendirilen park içersinde çocuk oyun alanı, yürüme yolları, mini meydan ve oturma alanları yer alacak. Park, fonksiyonel ve estetik açıdan uygun bitki türleriyle yeşillendirilecek. Ayrıca park içersinde yer alacak olan basketbol sahası, tenis kortu, fitness alanı ve koşu yolu ile 7’den 70’e herkese spor yapabilme imkanı sunulacak. Park, gece kullanımı ve emniyet için de aydınlatılacak.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, İlçenin yeşil dokusunu korumak ve geliştirmek adına park ve meydan projelerini büyük bir titizlikle hayata geçirdiklerini söyledi. Muhittin Böcek, “Sıcak asfalt ve kaldırım çalışmalarının tamamlandığı Hurma Mahallemizde yeni park çalışması başlattık. Son olarak Hurma Mahallesi’nde 209-210 Sokak kesişiminde 7 bin 500 metrekare alan üzerine yeni park çalışmasına başladık. Son derece modern olarak planlanan park bölge sakinlerinin de ihtiyaçlarına cevap verecek.” diye konuştu.


1000 kez okundu.
(06-11-2017)
Haber Arşivi İndir