Konyaaltı Belediyesi Hurma ile Sarısu Mahallelerini bir birine bağlayan Hurma Caddesi’nde yol boyu 14 bin 500 metrekare alanda başlattığı yeşil band çalışmasında sona geldi.

 

1 milyon 908 bin metrekare aktif ve pasif yeşil alana sahip olan Konyaaltı Belediyesi, bu yeşil alan miktarını her yıl yeni park, meydan ve yeşil band çalışmalarıyla genişleterek artırıyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde Hurma Mahallesi ile Sarısu Mahallesi’ni bir birine bağlayan Hurma Caddesi’nde yol boyu devam eden 770 metre uzunluğunda ve yaklaşık 20 metre genişliğindeki alanda başlatılan yeşil band çalışmasında sona gelindi.

14 bin 500 metrekare alanda ilk olarak toprak dolgu uygulaması yapan Konyaaltı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, 20 kişilik bir ekiple bu alana çim tohumu ekti. 

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Hurma Caddesi’nde çok geniş bir alan üzerinde yeşil band çalışması başlattıklarını söyledi. Muhittin Böcek ilk olarak alanda toprak serimi yaptıklarını ve hemen ardından sulama sistemi çalışmasına başladıklarını bildirdi. Son olarak ise çim tohumu ektikleri alanda çalışmaları tamamladıklarını dile getiren Muhittin Böcek, 14 bin 500 metrekare alanı yeşil band yaparak bölgeye de değer kattıklarını kaydetti.


950 kez okundu.
(31-10-2017)
Haber Arşivi İndir