29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Konyaaltı’nda 7’den 70’e her binlerce kişinin katıldığı etkinliklerle kutlandı

 

 Konyaaltı Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı’nın 94. yıl dönümünde tenis turnuvasından toplu halde İstiklal Marşı’nın okunmasına, Ersin Show’dan Cumhuriyet Konserine bir çok etkinlik düzenledi. 16 Ekim Pazartesi günü başlayan Konyaaltı Belediyesi 3. Tenis Turnuvası’nda 15 kategoride 448 sporcu yarıştı. Turnuvaya katılan sporcular, 29 Ekim Pazar günü Cumhuriyet Konseri öncesi düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

2900 KADIN İSTİKLAL MARŞI OKUDU Konyaaltı Belediyesi tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri günün erken saatlerinde Konyaaltı Kent Meydanı’nda Ersin Show eli başladı. Etkinliğe Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Mustafa Erdem ve Konyaaltı Belediyesi meclis üyeleri de katıldı. “2900 Kadın ve İstiklal Marşı” etkinliği hep bir ağızdan 10. Yıl Marşının söylenmesiyle başladı. Türk bayrakların coşkuyla dalgalandığı etkinlikte konuşan Başkan Muhittin Böcek, özellikle gençlere seslendi. Başkan Böcek, ''Aydınlık yarınlar için bu günün siz gençleri herkesten daha çok cumhuriyetimize sahip çıkmalısınız. Her geçen yıl daha da büyüyen bu coşku bizleri umutlandırmaktadır.” dedi. Başkan Böcek’in konuşmalarının ardından 2900 kadın, Konyaaltı Kent Meydanı’nda coşkuyla İstiklal Marşını söylediler.

MUHTEŞEM MUSTAFA SANDAL KONSERİ

Konyaaltı Belediyesi tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Mustafa Sandal, ‘Cumhuriyet Konseri’yle sahne aldı. Konyaaltı Belediyesi hizmet binası önünde düzenlenen konseri, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in yanı sıra Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Konyaaltı Belediyesi meclis üyeleri ve binlerce vatandaş izledi.

Konser öncesinde sevilen pop müzik sanatçısı Mustafa Sandal’a çiçek takdim eden ve çerçeveli Atatürk posteri hediye eden Muhittin Böcek, konuşmasında Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına duymuş olduğu minneti ifade etti. Başkan Muhittin Böcek, “Bu akşam Cumhuriyetimizin 94’üncü yıldönümünü kutluyoruz. Birazdan Mustafa Sandal, sahne alacak, güzel bir konser verecek. Bu bizim halkımızın her yıl dört gözle beklediği bir kutlama gecesidir. Cumhuriyeti bize emanet eden başta Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm kahraman şehitlerimizin aziz hatıralarına saygı duyuyoruz. Onlar Cumhuriyeti kurdular, bize emanet ettiler. Biz Cumhuriyeti yaşatmaya çalıştık. Bir kez daha Türk ulusumuzun Cumhuriyet Bayramını kutluyorum, daha nice güzel bayramlar kutlamak dileğiyle’’ ifadelerini kullandı.  


923 kez okundu.
(30-10-2017)
Haber Arşivi İndir