Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Semt Pazarcılar Odası Başkanı İsmail Öz ile birlikte Altınkum Kapalı Semt Pazarı’nda esnafı ziyaret etti.

 

Konyaaltı Belediyesi, kapalı pazar yerlerinde yenileme çalışmalarına devam ediyor. Liman Mahallesi Kapalı Semt Pazarını yıkıp yeniden inşa eden, Öğretmenevleri Mahallesine ise yeni kapalı pazar kazandıran Konyaaltı Belediyesi, son olarak Altınkum Mahallesi’nde yer alan kapalı pazarında yenileme çalışması yaptı. Pazarın zemini sıcak asfalt ile kaplanırken, çizgilerle de pazarcı esnafın yerleri belirlendi. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Altınkum Kapalı Pazarında, Antalya Semt Pazarcılar Odası Başkanı İsmail Öz ile birlikte pazarcı esnafını ziyaret etti.

Pazarcı esnafı ve vatandaşlar ile sohbet edip sorunlarına dinleyen Başkan Muhittin Böcek, Konyaaltı’nda yeni yaptıkları kapalı pazar yerleriyle birlikte mevcut pazar yerlerini de yenileyip modernize ettiklerini söyledi. Başkan Böcek şöyle konuştu; “Altınkum Mahallesi Kampalı Semt Pazarı’nda vatandaş ve esnaflarımızın talepleri ölçüsünde yenileme çalışması yaptık. Sıcak asfalt ile ilk olarak zemini yeniledik. Ardından çizgi çalışmasıyla esnaflarımızın yerlerini belirledik. Karışıklığı giderdik. Vatandaşlarımız yenileme çalışmasıyla ferah ve hijyenik bir ortama kavuştu. Esnafa ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun”  

Altınkum Mahallesi Kapalı Semt Pazarı’nın Antalya’nın ve de Türkiye’nin en güzel pazarı olduğunu belirten Antalya Semt Pazarcılar Odası Başkanı İsmail Öz ise bu pazar yerinde yapılan modernize çalışmaları nedeniyle de Başkan Böcek’e teşekkür etti. Konuşmaların ardından Başkan Böcek ve İsmail Öz, esnaf ile birlikte kahvaltı yaptı.

 


898 kez okundu.
(20-10-2017)
Haber Arşivi İndir