Konyaaltı Belediyesi kreşi öğrencileri Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

 

Konyaaltı Belediyesi kreşinde eğitim gören 5-6 yaş grubu minik öğrenciler,  4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde sevimli dostlarını unutmayarak,  Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.  Minik öğrenciler, barınakta verilen hizmetleri görevli veterinerlerin ağzından dinledi. Sokak hayvanlarının kısırlaştırılarak tedavilerinin yapıldığı klinik odaları veterinerler tarafından gezdirilerek, bilgiler verildi. Sonrasında ise köpeklerin ve kedilerin bulunduğu bölümleri gezen öğrenciler, özellikle yavru kedilere büyük ilgi gösterdiler. Barınağın yeşil dokusuna da hayran kalan öğretmen ve öğrenciler, minik dostlarına 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle getirdikleri mamaları verdiler.

Amaçlarının hayvan sevgisini küçük yaşta insanlara aşılamak olduğunu kaydeden Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Toplumda hayvan sevgisini aşılamak, hayvanları korumak en büyük temennimiz. Bu sadece belediyenin görevi değil, bütün halkın yapması gereken bir iş. Bunun eğitimle olacağını ve bu yaşlarda başlayacağını düşünüyoruz. Miniklerimizin barınağımızı ziyaretlerinden büyük mutluluk duyduk” dedi.  

Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi açarken, ‘En tabi hakları; yaşama hakkı’ sloganıyla yola çıkmıştık,  Maalesef 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde sokakta yaşayan köpeklere yönelik yapılan  katliama çok üzüldük. Sorumluların en kısa sürede bulunması dileğiyle yaşanan olayı kınıyorum” dedi.


696 kez okundu.
(04-10-2017)
Haber Arşivi İndir