2016-2017 Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)’nda üniversiteye yerleşen öğrenci oranı yüzde 98,7 olan Konyaaltı Belediyesi Etüt Merkezi, bu yıl da onlarca öğrenciyi hayallerine kavuşturdu.

 

Konyaaltı Belediyesi Sanat Eğitim Merkezi (KONSEM) bünyesinde hizmet veren Etüt Merkezi, her yıl onlarca öğrenciyi üniversiteye yolluyor. 2016-2017 LYS de yüzde 98,7 gibi yüksek bir oranla üniversiteye öğrenci yerleştiren Konyaaltı Belediyesi Etüt Merkezi, büyük bir başarıya da imza attı. LYS’de tercih yapan 82 öğrenciden 81’i bir üniversiteye yerleşti.

82 ÖĞRENCİDEN 81’İ ÜNİVERSİTELİ OLDU

Konyaaltı Belediyesi Etüt Merkezi’nde LYS’ye hazırlanan Gündem Dönmez ve Alperen Unan ise Türkiye sıralamasında ilk iki bin öğrenci arasına girdi. Dönmez ve Unan’ın tercihleri ise Ankara ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakülteleri oldu. Bunların dışında bir öğrenci tıp fakültesi, bir öğrenci diş hekimliği, 1 öğrenci mimarlık, 16 öğrenci ise mühendislik fakültesini kazandı. 64 öğrenci lisans, 17 öğrenci önlisans bölümlerine yerleşti.

ETÜT MERKEZİMİZ DE BAŞARI ORANI ARTTI

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Konyaaltı Belediyesi Etüt Merkezi’nde üniversiteye hazırlanan öğrencilerin yüzde 98,7’sinin bir üniversiteye yerleştiklerini söyledi. Bu başarı oranın oldukça yüksek olduğuna dikkat çeken Başkan Böcek, öncelikle burada görev yapan öğretmenleri tebrik ettiğini bildirdi. Bununla birlikte yoğun ve stresli bir yıl geçiren öğrencilerin büyük bir oranın arttık üniversiteli olduğunu dile getiren Başkan Böcek, onları da gönülden tebrik ettiğini söyledi. Başkan Böcek,  Konyaaltı Belediyesi Etüt Merkezi’nde LYS ve TEOG gibi sınavlara ücretsiz şekilde öğrenci hazırlamaya devam edeceklerini kaydetti. 


889 kez okundu.
(23-08-2017)
Haber Arşivi İndir