İlçe merkezinde yol açma, asfalt ve kaldırım yapım çalışmalarını aralıksız sürdüren Konyaaltı Belediyesi, yayla yollarında asfalt kaplama çalışmalarına devam ediyor.

 

Konyaaltı Belediyesi, orman mahallesi olarakta bilinen Hisarçandır Mahallesi’nde stabilize asfalt çalışması başlattı. Yayla yollarında hummalı bir çalışma başlatan Konyaaltı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, iki hafta süren fizibilite çalışmalarının ardından iş programını yaparak asfalt ekibini bölgeye seferber etti. Asfalt yapımı için gerekli olan menfez, büz, ve dolgu sıkıştırma çalışmalarını tamamlayan ekip, stabilize asfalt kaplama çalışmalarına başladı.

HİSANÇANDIR’A 9 KİLOMETRE ASFALT

“Yol çalışmalarını vatandaşlarımızın yayla dönüşü öncesi bitirmek istiyoruz” diyen Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Hisarçandır Mahallesi girişinden başlayan ve Fillara yolu boyunca devam eden asfalt çalışmalarının, Palamutlar mevkiini de içine alarak 9 kilometre sonunda tamamlanacağını söyledi. Yolların kış aylarında bozulduğunu ifade eden Başkan Muhittin Böcek yapılan 9 kilometre asfaltla, okul servislerinin yoğun şekilde kullandığı yolda öğrencilerin de güvenliğini artırmış olacaklarını bildirdi.

6 GÜNDE TAMAMLANACAK

Başkan Muhittin Böcek şöyle konuştu; “Yayla yollarında bakım onarım çalışmalarının tamamlanması ile birlikte satıh kaplama asfalt çalışmalarına başladık. Artık vatandaşlarımız yaylalarına daha zahmetsiz, daha güvenli ve daha kısa sürede varabilecekler. Asfalt çalışmasında görev alan işçilerimiz büyük emek harcıyor. İşin kısa sürede tamamlanabilmesi için hafta sonları da mesai yapıyorlar. Hisarçandır Mahallasi’nden başlayan Fillara yolunu  6 gün içinde tamamlamış olacağız. Şimdiden tüm bölge halkımıza hayırlı olsun.”


738 kez okundu.
(10-08-2017)
Haber Arşivi İndir