Konyaaltı Belediyesi 20.Yaz Şenlikleri bu yıl rekor sayıda güreşçinin katılımıyla gerçekleştiriliyor. Etkinlikler, 5 Ağustos Cumartesi günü Ankaralı Ayşe ve Volkan Konak konserleriyle başlıyor.

 

Konyaaltı Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Feslikan Yaylası Yaz Şenlikleri’nin bu yıl 20.si düzenleniyor. Konyaaltı Belmediyesi 20. Yaz Şenlikleri hakkında düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyunu bilgilendiren Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittni Böcek, bu yıl rekor sayıda güreşçi katılımı olduğunu söyledi.

‘Konyaaltı Belediyesi 20. Yaz Şenlikleri’nde bu yıl 900 güreşçi boy gösterecek.’ diyen Başkan Muhittin Böcek, 656. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin başpehlivanı İsmail Balaban ile birlikte 50 başpehlivan ve toplamda 900 pehlivanın er meydanında mücadele edeceğini söyledi.

İki gün sürecek olan etkinliklerin 5 Ağustos Cumartesi günü saat 19.30’da Ankaralı Ayşe ve Volkan Konak konserleriyle başlayacağını dile getiren Muhittin Böcek, sanatçıların sevilen şarkılarını Antalyalılar için seslendireceklerini kaydetti. 6 Ağustos Pazar günü ise güreşlerin yapılacağını ifade eden Başkan Böcek, Konyaaltı Belediyesi adına güreşen İsmail Balaban, Turan Balaban, Hasan Cengiz ve İbrahim Çoraman’ın yanı sıra 50 başpehlivanın kısbet kuşanacağını bildirdi. Başkan Muhittin Böcek, 5 Ağustos Cumartesi günü tüm Antalyalıları Feslikan’a beklediklerini bildirdi.

Konyaaltı Belediyesi 20. Yaz Şenlekleri’nde baş boyda mücadele edecek güreşçilerin isimleri şöyle;

İsmail Balaban, Turan Balaban, Hasan Cengiz ve İbrahim Çoraman’ın Orhan Okulu, Recep Kara, Salih Erinç, Serhat Balcı, Nedim Gürel, Abdullah Güngör, Ali Gürbüz, Sermes Bulut, Salih Dorum, Kürşat Korkmaz, Serkan Serttürk, Ali Altun, Hüseyin Gümüşalan, Ramazan Bircan, Mehmet Yeşil Yeşil, Şaban Yılmaz, Murat Gençtürk, Nadir Takı, Ekrem Yavuz, Güngör Ekin, Gökhan Arıcı, Ahmet Kavakçı, Hüseyin Şahinal, Nuri Zengin, Fatih Çakıroğlu, Savaş Yıldırım, Fatih Koyuncu, Fatih Atlı, Ali Rıza Kaya, Onur Şenel, Hüseyin İyican, Mustafa Kemal Karaboğu, Mustafa Batu, Hakkı Aygün, Şahali Kurt, Okur Acar, Ali Yanatma, Serhat Gökmen, Hüseyin Demir, Mehmet Selvi, Hasan Tuna, Necit Yıldırım, Yüksel Kalay, Hasan Zeybek, Ahmet Yavuz ve İsmail Koç.  


993 kez okundu.
(03-08-2017)
Haber Arşivi İndir