Konyaaltı Belediyesi Yaz Okulu’nda 17 farklı branşta açılan kurslarda öğrenciler hem öğreniyor, hem de eğleniyor.

 

Konyaaltı Belediyesi 2 bine yakın öğrencinin katılımıyla açılan Konyaaltı Belediyesi Yaz Okulu’nda kurslar tüm hızıyla devam ediyor. 17 farklı branşta diledikleri hobi kurslarında eğitim gören öğrenciler, hem öğreniyor hem de eğleniyorlar.

Kimi öğrenciler tenis kortlarında, tenisin inceliklerini öğreniyor; kimi öğrenciler ise halk oyunu kurslarında yöresel oyunları öğreniyor. Alanında uzman öğretmenlerin anlatımıyla ilgi duydukları branşlar hakkında bilgi edinen öğrenciler, yaz dönemi boyunca devam edecek olan bu kursların kendileri için son derece faydalı olduğunu söyledi.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Konyaaltı Sanat Eğitim Merkezi (KONSEM) bünyesinde açtıkları Yaz Okulu’nda 17 farklı branşta 2 bine yakın öğrencinin eğitim gördüğünü söyledi. Özellikle öğrencilerin tenis ve halk oyunu kurslarına büyük ilgi gösterdiğini dile getiren Muhittin Böcek, yaşları 7-14 arası 300’e yakın öğrenci için üç farklı bölgede tenis kursu açtıklarını bildirdi.  Bununla birlikte Konyaaltı Belediyesi Etüt Merkezi’nde halk oyunu derslerinin de devam ettiğini dile getiren Başkan Böcek, bu kurs ile de amaçlarının öğrencilere yöresel halk oyunlarımızı öğretmek olduğunu kaydetti.


1197 kez okundu.
(01-08-2017)
Haber Arşivi İndir