Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bu yıl 20.si gerçekleştirilecek olan Konyaaltı Belediyesi Yaz Şenlikleri öncesi Feslikan Yaylası’nda yürütülen hazırlıkları inceledi.

 

Antalya’da her yıl özlemle beklenen Konyaaltı Belediyesi Yaz Şenlikleri için geri sayım başladı. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bu yıl 20.si gerçekleştirilecek olan Feslikan Yaz Şenlikleri öncesi hazırlıkları yerinde inceledi. İlgili birim müdürleriyle birlikte Feslikan Yaylası’nda etkinlik alanını inceleyen Başkan Böcek, hazırlıkların büyük bölümünü tamamladıklarını söyledi.  

Muhittin Böcek şöyle konuştu; “Antalya’da yayla havası denince akla gelen ilk yerlerden biridir Feslikan. Antalya'ya sadece 44 kilometre uzaklıkta olan Feslikan Yaylası, Antalya'nın batı kıyılarında yükselen bütün yaylaların da merkezi durumundadır. Yaklaşık bin 800 metre yüksekliğe sahip olan Feslikan Yaylası’nda, bu yıl 20.sini gerçekleştireceğimiz Yaz Şenlikleri için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Yemyeşil dağları ve tertemiz havası ile bu yılda binlerce ziyaretçiyi burada ağırlayacağız.”

ANKARALI AYŞE VE VOLKAN KONAK KONSERİ

2 gün sürecek etkinlikler hakkında bilgi veren Konyaaltı Belediye Başkanı Böcek, bir birinden değerli iki sanatçının sahne alacağını söyledi. “Ankaralı Ayşe olarak da tanınan Ayşe Dinçer  ve ‘Kuzeyin Oğlu’ lakaplı Volkan Konak konserleriyle Feslikan Yaylası’nın o serin havasını biraz ısıtacağız.” diyen Muhittin Böcek, sanatçıların 5 Ağustos Cumartesi günü Feslikan Yaylası’nda Antalyalılarla buluşacaklarını bildirdi.

500 PEHLİVAN ER MEYDANINDA

Konserlerin sonrasında 6 Ağustos Pazar günü etkinliklerin güreşlerle devam edeceğini ifade eden Muhittin Böcek, bu yıl 500’ün üzerinde pehlivanın er meydanına çıkacağını söyledi. 656. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Konyaaltı Belediyesi adına güreşen İsmail Balaban ile altın kemeri Antalya’ya getirdiklerini dile getiren Başkan Böcek bu mutluluğu Feslikan’da yaşamak istediklerini kaydetti. Şimdiden tüm güreşçilere başarı dileklerinde bulunan Başkan Muhittin Böcek, 5-6 Ağustos günlerinde tüm Antalyalıları Feslikan’a beklediklerini söyledi.


8082 kez okundu.
(24-07-2017)
Haber Arşivi İndir