Konyaaltı Belediyesi Kent Gönüllüleri Projesi kapsamında düzenlenen “Gebelikte Beslenme” konulu eğitim semineri, büyük ilgi gördü.

 

Konyaaltı Belediyesi konusunda uzman kişileri vatandaşlarla buluşturmaya devam ediyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Sibel Sürmen Usta, proje kapsamında “Gebelikte Beslenme” konulu eğitim semineri verdi. Konyaaltı Belediyesi Sosyal Hizmetler Merkezi (KOSHİM)’nde düzenlenen seminere kadınlar büyük ilgi gösterdi.

Gebelikte doğru beslenmenin ipuçlarını anlatan Doktor Sibel Sürmen Usta, “Yediğimiz her şey çocuğumuzun ilerideki yaşantısının yapı taşlarını oluşturuyor. Gebelikte sağlıklı beslenme normal kiloda doğum yapma oranını artırır. İleriki yaşlarda oluşabilecek kronik hastalıkları ise büyük ölçüde azaltır.  Doğru beslenmek bebeğin kalp, şeker hastalığı riskini de düşürür. Hamilelikte doğru beslenerek aynı zamanda kendi sağlığınızı da korumuş olursunuz. Ödemden, kansızlık, diş çürükleri, kemik erimesi gibi problemlerden korunabilirsiniz. Gebelik boyunca ay ay artan besin öğelerini doğru almak bu nedenle çok önemlidir.” dedi.

Seminerin katılımcılarından Fulya Yaşar ise 5 aylık hamile olduğunu, beslenme konusunun bu süreçte kendileri için son derece önemli olduğunu bildirdi. “Konyaaltı Belediyesi’nin Kent Gönüllüleri Projesi kapsamında düzenlenen ‘Gebelikte Beslenme’ eğitim semineri bu anlamda çok önemli.” diyen Fulya Yaşar, doğru bildikleri yanlışları bu eğitim semineriyle düzeltme fırsatı bulduklarını kaydetti.

 


756 kez okundu.
(14-07-2017)
Haber Arşivi İndir