'Mutlu Çocuklarla, Mutlu Geleceğe' sloganıyla bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Antalya Konyaaltı Mutlu Çocuklar Fuarı, Cam Piramit'te düzenlenen törenle açıldı.

 

Konyaaltı Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Antalya Konyaaltı Mutlu Çocuk Fuarı, Cam Piramit'te düzenlenen törenle açıldı. Törenin açılışına Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, CHP İl Başkanı Mustafa Erdem, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda seçkin davetli katıldı. Açılış öncesi Antalya Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi ve Konyaaltı Belediyesi Çocuk Korosu muhteşem bir konser verdi. Çevre okullardan gelen öğrenciler öğretmen ve ailelerinin gözetiminde konseri neşe içinde dinledi. Kimisi şarkılara dans ederek eşlik etti, kimisi oyuncaklarıyla köpük balonlar yaparak çevrelerine enerji saçtı.

Konser sonrası törenin açılış konuşmasını yapan Başkan Muhittin Böcek, geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen fuar ile Türkiye'de bir ilke imza attıklarını belirterek, geleceğimiz olan çocuklara özgü bir fuarı hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Yine Konyaaltı Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı'nın artık bir marka olduğunu dile getiren Başkan Böcek, bu fuarın da yine Antalya'nın bir markası olacağına inandığını kaydetti.

Başkan Muhittin Böcek'in konuşmaları sonrasında protokol üyüleri, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da fuarın açılış kurdelesini çocuklarla birlikte kestiler. Sonrasında fuar alanını gezen protokol, çocuklar için hazırlanan standları dolaştı. Başkan Böcek ile İl Emniyet Müdürü Uzunkaya, dechlantonda basketbol attı, ok fırlattı. Başkan Böcek ve Uzunkaya, izleyenlere de renkli görüntüler verdi.

52 katılımcının stant açtığı fuar alanında mandala atölyesi, drama atölyesi, ebru atölyesi, oyun atölyesi, zeka oyunları, kukla gösterileri, yüz boyama, hafıza teknikleri, katlama balon, masal kahramanları, balkabağı masal dinleme kutusu, hazine avcısı, uçurtma yapımı ve şişme oyun parkı gibi yarışmalar, oyunlar ve birbirinden renkli sürprizlerle çocuklar gün boyu keyifli zaman geçirdi. Antalya Konyaaltı Mutlu Çocuk Fuarı, 7 Mayıs Pazar gününü ziyaret açık olacak.


766 kez okundu.
(05-05-2017)
Haber Arşivi İndir