Konyaaltı Belediyesi’nin spor tesislerinden yükselen uçurtmalarla heyecan dolu bir gün geçiren minik öğrenciler, çim sağa üzerinde koşup oynamanın da keyfini yaşadılar.

 

Bahar ayıyla birlikte açan çiçekler, yeşeren ağaçlar biz insanları da yeni bir mevsime hazırlıyor. Bu süreç Konyaaltı’nda hiç şüphesiz ki çok daha keyifli yaşanıyor. Konyaaltı Belediyesi Toros Mahallesi Spor Tesisleri’nde düzenlediği uçurtma şenliği ile yaşları 3 ile 6 arası çocuklar, belki de ilk kez uçurtma uçurmanın heyecanını yaşadılar.

Eskilerin kendi elleriyle yaptığı o büyük gövdeli uzun kuyruklu uçurtmalar, yerini hazırlara bıraktı. Pek çok şey gibi zaman uçurtmaları da değiştirdi. Yükselen her bir uçurtmanın o minik yüzlerde oluşturduğu gülümse ise hiç değişmedi. Tıpkı Ömer Faruk Adıgüzeloğlu gibi.

Yeterli rüzgar almadığı için bir türlü yükselmeyen uçurtmasını, saha içinde koşarak havalandırmaya çalışan Ömer Faruk Adıgüzeloğlu, uzun uğraş sonunda başarıya ulaşıyor. Uçurtma yükseliyor. İşte o anda Adıgüzeloğlu’da uçurtma uçurmanın insanda bıraktığı o mutluluğu yaşıyor.


511 kez okundu.
(27-04-2017)
Haber Arşivi İndir